Františkovy Lázně a Cheb - perly západu

11/04/2024

Zapomeňte na shon velkoměst a vstupte do světa klidu, krásy a historie, který naleznete v okolí Františkových Lázní a města Cheb. Tyto dvě jedinečná místa, ležící v srdci Západních Čech, lákají návštěvníky svou malebnou atmosférou, fascinující architekturou a bohatou kulturní nabídkou. 

Františkovy Lázně, nazývané také "Perla Západu", jsou symbolem lázeňské tradice a relaxace. Již od 18. století lákají návštěvníky svými léčivými prameny a krásnými lázeňskými parky. Procházka po promenádách okolo pramenů je jako cesta do minulosti, kdy se zde scházela evropská aristokracie a hledala úlevu od svých neduhů. Cheb, s jeho bohatou historií a malebnými uličkami, je skvostem středověké architektury. Jeho středověké hrady a pevnosti vyprávějí příběhy minulosti, kdy se zde odehrávaly významné události a obchodovalo se na křižovatkách evropských cest. Procházka po historickém centru města je jako cesta časem, při níž objevujete gotické, renesanční a barokní památky, které dotvářejí unikátní atmosféru tohoto města.

Ale co spojuje tyto dvě perly Západních Čech kromě jejich historie a krásy? Odpověď spočívá v jejich nedotčené přírodě, která láká milovníky outdoorových aktivit, a také v bohaté nabídce zábavy a relaxace. V nedaleké obci Střížov se nachází Sport Relax Buky, areál, který spojuje moderní ubytování, vynikající restauraci a širokou škálu sportovních aktivit, jako je bowling, squash, ricochet a mnoho dalšího. Díky tomu je váš pobyt v této oblasti naplněný radostí, dobrodružstvím a nezapomenutelnými zážitky, které si budete pamatovat ještě dlouho. A zanedlouho se Vám představí zbrusu nové wellness.